Pesto Cream-Cheese Bagel

Nëse ju duhet të përgatitni një shujt të shpejt dhe të lehtë pa shumë bujë, atëherë jeni duke lexuar blogun e duhur! Pesto, Cream-Cheese (ne

Read More »

Winter cocktails

Nëse keni menduar se koktejet janë perfekte për t’u pirë vetëm gjatë ditëve të nxehta të verës, atëherë bëhuni gati të ndryshojmë mendimin tuaj. Janë

Read More »

Smoothies

Smoothies janë bërë vite më parë si pije frutash pure, derisa u shpik blenderi. Arnold Schwarzenegger, një ndërtues i trupit, mori pije me fruta ushqyese

Read More »

Pizza Bagel

Pizza Bagel është kaq argëtuese sa ne duam t’i bëjmë ato çdo natë të javës. Ashtu siç e dijmë, gojëdhëna thotë se Pizza Bagel është

Read More »

Restorantet dhe Covid-19

SFIDAT DHE NDRYSHIMET QE NDIKOJNË NE INDUSTRI Ne po jetojmë në kohë shumë sfiduese dhe ndërsa të gjithë po ndiejnë ndikimin e koronavirusit (COVID-19), industria

Read More »

Verë e nxehtë

Kur ftohti i parë fillon të mbushë ajrin, është koha për sezonin e pijeve te nxehta! Cila mënyrë më e mirë për të filluar argëtimin

Read More »

Burger Bagel

Burger Bagel, përmban produkte të ngjashme me burgerat që jemi mësuar ti shohim zakonisht. Produktet si domatja, sallata dhe trangujt turshi mbi fletëzat e bagelit

Read More »

Caffe Late

HISTORIKU I KAFE LATTE Që në vitin 1847 u përdor termi anglez Caffe Latto dhe më pas ishte William Dean Howells në 1867, i cili

Read More »

The Classic Bagel

Përgatitja e shpejtë dhe e lehtë e këtij bagel me kremë djathë dhe salmon, e kategorizon atë si një nga recetat më të përkryera për

Read More »

Date-Night Recipe

Nëse jeni duke festuar një përvjetor ose thjesht dëshironi të kaloni çaste të bukura me dikë të veçantë, një nga mënyrat më romantike për kaluar

Read More »

Tartufi

A i keni ditur këto fakte rreth tartufit?Tartufi është pjesa frutore e kërpudhës Ascomycete, një nga shumë tipet e kërpudhave Tuber. Tartufi futet në familjen

Read More »

Johnny F Eggy

A keni provu ndonjëherë diçka aq të shijshme sa të ju lë pa mend? Diçka që nuk keni mundur të nderroni më me asgjë? Pikërisht

Read More »

Halloween Dishes

Halloween është sezoni që sjell më së shumti emocione dhe kreativitet në kuzhinat tona. Në tavolinat tona mbizotërojnë ushqimet me karamel dhe kungull. Disa nga

Read More »

Classic Pumpkin Pie

Pumpkin pie është ëmbëlsira që e simbolizon ardhjen e Halloween-it.Ëmbëlsira pumpkin pie, ndryshe pite me kungull, është e preferurar shumë në këtë sezonë. Pitja në

Read More »

Trecolore Bagel

Tricolore Bagel përndryshe edhe mund ta quajmë bagel-i Italian ku ky bagel reprezenton 3 ngjyrat kombëtare të Italisë (Gjelbërt, e bardhë dhe e kuqe). Një

Read More »

Gullashi

Gullashi! Kjo fjalë që na nxit urinë çdoherë që e dëgjojmë! Prej fëmijërisë jemi mësuar të jetë pjatë përcjellëse e çdo familje, prandaj mund të

Read More »

Bureku Turk

Byreku Turk gjendet në menynë e Bagolina si një prej specialiteteve tona që përgatitet nga kuzhinierja jonë e ardhur ekskluzivisht nga Turqia. Mund ta keni

Read More »

Ushqime të Shëndetshme

Edhe pse ndoshta të ngrënit ndonjëherë ushqime të shpejta nuk është e dëmshme, nëse kjo shndërrohet në zakon, mund të jetë problem për shëndetin tonë.

Read More »

Sallata

Prej pjatës anësore deri në pjatë kryesore apo vetëm si ushqim me vakteve, sallatat janë një pjatë që mund të konsumohen në secilën pjesë të

Read More »

Peanut Butter & Banana Bagel

Gjalpa e kikirikut është gjithmonë në tavolinat tona, qoftë herët në mëngjesë apo edhe si meze të lehtë natën vonë.Ne kemi një recetë të jashtëzakonshme

Read More »

Turkish Sutlac

A e dini qysh i thonë “tamel-orizit” me gramatikë? – Tëmbël Oriz. Ajo forja në Facebook e para 3 viteve. E dimë, jemi pak me

Read More »

American Pancake

A e dini ato petullat (pallaqinkat) e trasha që i shohim në filma? E, ato janë Petulla Amerikane. A janë të shijshme ashtu siç duken

Read More »

Chicken Avocado Bagel

Përse bagel me avokado? – mund të thoni ju! Epo, avokado është një frutë magjik kur është fjala tek vetitë ushqyese. Vetëm një copë e

Read More »

Croissant

Këto kifle në formë gjysmëhënë që na shkrihën në gojë çdo herë që i provojmë! Me çokollatë, xhem apo çfarëdo produkti tjetër që të jetë,

Read More »

Spring rolls

“Pranverë  e mbështjellur” – jo, seriozisht e kemi! Nuk është ndonjë gabim në përkthim. Spring Roll është një ushqim tradicional Kinez dhe vetë emri i

Read More »

National Bagel

Pasi që jemi në javën e ndeshjes së ekipit kombëtar, përveç ushqimeve për ndeshjen, po ju tregojmë edhe për National Bagel që ta provoni në

Read More »

Nutella Bagel

Nutella Bagel- Nutella shije e jashtëzakonshme e lajthisë me çokollatë. Nutella ka shije të mirë të përhapur në pothuajse çdo gjë – waffles, bagels ose

Read More »

Lemon Tart

Nëse asnjëherë nuk e keni provuar, u themi ne se, është aq e shijshme sa edhe duket! Për këtë arsye është nga më të preferuarat

Read More »

New York Cheesecake

Krejt i adhurojmë tortat, por, tartat me djathë (cheesecake) e zënë një vend të veçantë në shijet tona. Ndoshta nuk jemi mësu ti provojmë shpesh

Read More »

Simple Italian Bagel

Nga seria jonë e si bëhen bagels, ju njoftojmë me Simple Italian Bagel. Një bagel me Mocarela, Proshutë, Rukola dhe Vaj Ulliri është e gjitha

Read More »

Creamcheese Bagel

Creamcheese Bagel, e prerë në mes dhe e mbushur me Krem djathi Philadelphia! Një nga ushqimet kryesore që në Bagolina e përgatisim më së miri

Read More »

Dragojë dhe fruta!

Jemi mësu që emrin “dragon”, “dragua” ta lidhim me ato krijesat mitike që i shohim në filma e i lexojmë në libra cilat nxjerrin flakë

Read More »

Bloggolina

Bagolina – vendi juaj për breakfast, bagels e gjithnjë me ushqim të mirë, tani, për ju, vijmë edheme shtesën më të re të Blogut! Në

Read More »