BAGOLINA Member

BAGOLINA Member

Ju prezantojmë Bloggolina – blogu që ne në Bagolina kemi krijuar për ju. Na u bashkoni që të mësoni më shumë rreth pjatave tona dhe gjithçka rreth ushqimit.

Johnny F Eggy

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

A keni provu ndonjëherë diçka aq të shijshme sa të ju lë pa mend? Diçka që nuk keni mundur të nderroni më me asgjë? Pikërisht ajo “diçka” është Johnny F Eggy për ne.

Spinaqi fillimisht erdhi nga Persia (Irani i sotem) ku njihej si aspanakh. Perimet e gjelbërta u nisën për në Kinë në shekullin e VII -të, kur mbreti i Nepalit e dërgoi atë si dhuratë. Spinaqi përfundimisht u soll në Evropë në shekullin e XI -të, kur u fut në Spanjë nga maurët (myslimanët).
Sot, spinaqi njihet si ushqim i gjelbërt i shëndetshëm por edhe i shijshëm. Ai përdoret në receta të ndryshme e në kombinime me ushqime të llojë-llojshme. Tek ne shërbehet pak më ndryshe. Lidhja në mes të vezës me spinaq, kërpudha dhe majdanoz, të gjitha të vendosura sipër një flete bageli, krijon një pamje të bukur për të parë, dhe shije të këndshme për të konsumuar.

Ejani në bagolinë dhe provojeni këtë shijë të Bagelit!

More to explore

Specialitete të ushqimit të detit

Ushqimi i detit është një burim i shkëlqyer i proteinave me cilësi të lartë dhe është i mbushur me shumë lëndë ushqyese

Pesto Cream-Cheese Bagel

Nëse ju duhet të përgatitni një shujt të shpejt dhe të lehtë pa shumë bujë, atëherë jeni duke lexuar blogun e duhur!

Winter cocktails

Nëse keni menduar se koktejet janë perfekte për t’u pirë vetëm gjatë ditëve të nxehta të verës, atëherë bëhuni gati të ndryshojmë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *