BAGOLINA Member

BAGOLINA Member

Ju prezantojmë Bloggolina – blogu që ne në Bagolina kemi krijuar për ju. Na u bashkoni që të mësoni më shumë rreth pjatave tona dhe gjithçka rreth ushqimit.

Trecolore Bagel

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Tricolore Bagel përndryshe edhe mund ta quajmë bagel-i Italian ku ky bagel reprezenton 3 ngjyrat kombëtare të Italisë (Gjelbërt, e bardhë dhe e kuqe). Një bagel shumë i veçant këtu tek ne i thjeshtë dhe me plotë shije dhe shëndet. Ka dy histori se si tricolore ka ardhur në jetë ku në njërën thuhet se në shekullin e 20-të u krijua në shenjë homazhi ndaj ngjyrave të Italisë që të ju shërbehet familjeve mbretërore dhe politikanëve të rëndësishëm, dhe tjetra histori thuhet se ajo ka marrë këtë emër nga vendi i bukur i Italisë Capri.

More to explore

Specialitete të ushqimit të detit

Ushqimi i detit është një burim i shkëlqyer i proteinave me cilësi të lartë dhe është i mbushur me shumë lëndë ushqyese

Pesto Cream-Cheese Bagel

Nëse ju duhet të përgatitni një shujt të shpejt dhe të lehtë pa shumë bujë, atëherë jeni duke lexuar blogun e duhur!

Winter cocktails

Nëse keni menduar se koktejet janë perfekte për t’u pirë vetëm gjatë ditëve të nxehta të verës, atëherë bëhuni gati të ndryshojmë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *